Extra Wild

Extra Wild

Star Star Star Star Star
(
1
glosow)
Gorący
Szczegóły gry

Extra Wild – darmowy automat do gry

Extra Wild gra to prawdziwy klasyk, który praktycznie w żaden sposób nie próbuje się wybijać poza utarte schematy. Maszyna do gry miała swoją premierę w 2014 roku i została stworzona przez nieco mniej znane studio Merkur. Sama gra wygląda bardzo prosto, wręcz archaicznie, co biorąc pod uwagę jej datę premiery, może dawać do myślenia. Być może taki był właśnie zamysł twórców, a dosłownie bijąca po oczach prostota ma za zadanie przedstawić coś interesującego.

Na naszej stronie internetowej każdy gracz może się o tym przekonać na własną rękę i to bez wymogu inwestowania własnych pieniędzy. Extra Wild demo pozwala na wypróbowanie gry z fikcyjnymi pieniędzmi. Cała mechanika i możliwości pozostają te same i jedyną różnicą jest to, że nie można wygrać naprawdę. To najlepszy możliwy sposób na przetestowanie rozgrywki i sprawdzenie, co kryje się za tą archaiczną otoczką, tego prostego automatu na pieniądze.

Ogólna charakterystyka maszyny Extra Wild

Dostawcą oprogramowania jest firma Merkur, która ma na swoim koncie ponad 100 różnych gier, wśród których znajdują się praktycznie same automaty do darmowych gier hazardowych. Firma działa na rynku od 1998 roku, więc można przyjąć za pewnik, że każda jej produkcja została odpowiednio dopracowana.

Maszyna Extra Wild online, jak zostało wspomniane, nie wyróżnia się niczym szczególnym – ot standardowy slot, na którym losuje się po trzy symbole na pięciu bębnach. Wygrane formują się na dziesięciu różnych liniach wypłacających. Warto tutaj zwrócić uwagę, że nie tworzą się one w standardowy sposób (od lewej do prawej). W przypadku tego slotu nie ma znaczenia, gdzie zacznie się kombinacja – może obejmować symbole na bębnach 2, 3, 4 lub 3, 4, 5. W ten sposób pomimo pozornie niższego prawdopodobieństwa wylosowania wyniku (zaledwie 10 linii), wszystko zostaje odwrócone na korzyść gracza dzięki elastycznemu systemowi losowania wygranych.

RTP gry to wysokie 95,84%, co stawia ją na równi z dzisiejszymi hitami iGamingu. Zakład ustawia się w klasyczny sposób i może wynieść od 1 do 100. Wartość ta jest poglądowa i przedstawia jedynie stosunek najwyższej wartości do najniższej, co później będzie się odnosiło do użytkowanej waluty. Twórcy wprowadzili do Extra Wild automat w kasynach online kilka opcji urozmaicających rozgrywkę. Jeśli chodzi o użytkowanie gry, to w dowolnej chwili można skorzystać z przycisku „MAX” oraz algorytmu programowania automatycznej rozgrywki. Jak można się domyślić, główną i jedyną funkcją bonusową jest tutaj Wild. Twórcy skupili się przede wszystkim na tej ikonie i zdecydowali się nie wprowadzać niczego innego.

Przedstawienie rozgrywki na automacie Extra Wild

Warstwa wizualna automatu pozostawia wiele do życzenia. Tło to prosta niebieska gradientowa tapeta, na której nie ma żadnych dodatkowych elementów ani animacji. Ekran maszyny to prostokąt, wyświetlający po 15 symboli jednocześnie. Z boku ekranu znajdują się kolorowe cyferki oznaczające linie wypłacające. Całość wygląda tak, jakby twórcy w ogóle nie dbali o to, żeby poszczególne elementy się ze sobą łączyły, a jedynie połączyli losowe elementy. Warto zwrócić także uwagę na symbole. Przedstawiają one ekskluzywne towary luksusowe jak kamienie szlachetne, czy biżuteria. W tym przypadku również nie należy liczyć na nic szczególnego. Grafiki są bardzo proste, płaskie i po przyjrzeniu się z bliska, widać, że mają nieco zbyt niską rozdzielczość. Mimo wszystko oprawa graficzna jako całość nie prezentuje się aż tak źle i jeśli ta kwestia ma niewielkie znaczenie dla gracza, to z pewnością będzie się przy tej grze doskonale bawił.

Extra Wild automat do gry prezentuje wyjątkowo prosty interfejs użytkownika. W dolnej części ekranu znajdują się cztery przyciski. Dwa z lewej strony odpowiadają za ustawienie zakładu (stawka oraz maksymalny zakład), a dwa po prawej uruchamiają losowanie (automatyczna gra, pojedyncze losowanie). W prawym górnym rogu ekranu znajdują się niewielkie ikony odpowiadające za ustawienie rozgrywki i poznanie zasad rządzących grą. To tam można znaleźć znak dolara ($), który odpowiada za uruchomienie tabeli wypłat. Zawsze warto zajrzeć w to miejsce, żeby poznać wszystkie kluczowe aspekty działania gry – od potencjalnych wygranych, po funkcję bonusową.

Tabela wypłat i funkcje specjalne gry Extra Wild

Na bębnach automatu do gier losuje się do 8 różnych ikon, które wypłacają nagrody za kombinacje składające się z od 3 do 5 ikon. Warto przetestować grę w wersji Extra Wild bez rejestracji, żeby sprawdzić, jak formują się wygrane. Przy zakładzie wynoszącym 1, potencjalne trafienia prezentują się następująco.

Symbol x3 x4 x5
złoty wisiorek 1 2 10
zegarek 1 2 10
monety 1 2 10
pierścionek 1 4 20
worek złota 1 4 20
rubin 2 10 50
topaz 2 10 50
diament 5 50 250

Dodatkowo w grze zastosowano jeden symbol specjalny, który przy standardowym trafieniu wypłaca nagrodę równą wartości zakładu. Mowa o ikonie złotego sejfu, który odgrywa rolę Wild. Zamienia się ze wszystkimi innymi symbolami, sprawiając, że trafienie wygranych z ich udziałem jest o wiele łatwiejsze. Co więcej, ikona może przyjąć losowy mnożnik wygranych, który osiąga wartość x2, x7 lub x3. W praktyce, kiedy na ekranie pojawi się sejf, można mieć pewność, że wydarzy się coś specjalnego. Zwłaszcza jeśli mowa o grze w Extra Wild na prawdziwe pieniądze bezdepozytu.

Extra Wild – ogólne podsumowanie informacji

Automat do gier Extra Wild być może nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle konkurencji. Nie ma oryginalnych funkcji specjalnych ani nie zapewnia nieprawdopodobnych możliwości do wygrywania pieniędzy. Ma jednak to coś, co sprawia, że rozgrywka jest niezwykle przyjemna i satysfakcjonująca. Czasem okazuje się, że najprostsza zabawa daje najwięcej radości i w tym przypadku to się sprawdza. Dlatego zachęcamy do wypróbowania Extra Wild za darmo, żeby sprawdzić to na własnej skórze i podjąć decyzję – czy warto przechodzić do gry na poważnie.

FAQ

Czy gra Extra Wild jest dostępna w wersji demonstracyjnej?

Na naszej stronie internetowej można wybrać wersję demonstracyjną gry i bawić się do woli. Co więcej, każde kasyno udostępnia równolegle do gry na pieniądze możliwość gry testowej.

Czy podczas rozgrywki Extra Wild umożliwia uruchomienie rundy darmowych spinów?

Twórcy nie zdecydowali się na dodanie funkcji rundy darmowych spinów.

Czy slot Extra Wild został dostosowany do gry na prawdziwe pieniądze?

Gra spełnia wszelkie kryteria rozgrywki na prawdziwe pieniądze i ma licencję hazardową, co sprawia, że można się przy niej bawić na prawdziwe pieniądze.

Czy muszę pobierać oprogramowanie do Extra Wild?

Gra nie wymaga pobierania żadnego dodatkowego oprogramowania. Wystarczy, że urządzenie ma przeglądarkę internetową i jest podłączone do Internetu.