Gemix

Gemix

Star Star Star Star Star
(
1
glosow)
W trendzie
Szczegóły gry

Gemix – darmowy automat do gry

Play’n Go to jeden z najbardziej uznanych dostawców wirtualnych maszyn hazardowych. Co jakiś czas ten producent rozszerza swoje portfolio o kolejne nietuzinkowe propozycje. Tak też jest i w przypadku gry o nazwie Gemix.

Gemix automat odróżnia się od innych automatów w praktycznie każdym aspekcie. Nietypowy układ symboli 7×7 i hipnotyzująca grafika z początku mogą wydawać się nieco przytłaczające. Z każdym kolejnym spinem gra staje się jednak bardziej zrozumiała i wciągająca.

Jako że nie jest to typowy slot, to przed grą na prawdziwe środki, koniecznie trzeba wypróbować Gemix demo. Darmowa gra bez ponoszenia ryzyka i bez konieczności rejestrowania się jest możliwa na naszej stronie internetowej. Jeśli gra Ci się spodoba, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś później przeszedł na portal internetowego kasyna i zagrał w Gemix na prawdziwe pieniądze.

Specyfika techniczna slotu Gemix

W tym trójwymiarowym slocie od Play’n Go rozgrywka toczy się w układzie 7×7. Na ekranie pojawia się więc 49 symboli (a nie 15, jak w klasycznych automatach). Co ciekawe, symbole nie są losowane na bębnach, lecz na nie spadają. Innymi słowy, działa tu system kaskadowy, który przypomina rozwiązanie z gier typu Tetris. Po trafieniu wygranej zwycięskie symbole znikają, a na ich miejsce spadają nowe, co stwarza szansę zdobycia następnej nagrody.

Wysokość zakładu w Gemix gra może wynosić od 0,1 do 100 przyjętych jednostek. Wartość  wskaźnika RTP to około 97%, co jest świetną informacją dla gracza. W grze pojawiają się również symbole Wild, możliwe jest także przejście w tryb autogry. Dobrze też wiedzieć, że Gemix automat do gry jest dostępny w wersji mobilnej.

Przed rozpoczęciem rozgrywki trzeba mieć jeszcze świadomość nietypowego naliczania nagród. W zasadzie nie ma tu mechaniki linii wygrywających. Wygrana jest naliczana wtedy, gdy pionowo lub poziomo styka się co najmniej 5 identycznych symboli.

Zasady rozgrywki w slocie Gemix

Gemix online powstał w 2014 roku, jednak jego oprawa audiowizualna nadal zachwyca. Rozgrywka toczy się pośrodku ekranu, a na dole i po bokach rozmieszczono przyciski i okienka z informacjami. Ich znaczenie opisano w poniższej tabeli.

Przycisk/okienko Funkcja
Total win Wartość całkowitej wygranej
Paytable Przejście do tabeli wypłat i reguł gry – koniecznie należy się z nimi zapoznać przed rozpoczęciem rozgrywki
Fioletowe przyciski Służą do ustalenia wysokości zakładu
Autoplay Uruchomienie gry automatycznej
Start Aktywowanie jednego spinu
World Bonus Licznik bonusu
Balance Aktualny stan konta do gry

Standardowe symbole pojawiające się w Gemix bez rejestracji (w kolejności od najmniej do najwięcej wartych) to:

 • Niebieski kryształ
 • Błękitny kryształ
 • Fioletowy kryształ
 • Zielony kryształ
 • Pomarańczowy kryształ
 • Fioletowy księżyc
 • Czerwone serce
 • Złota gwiazda.

Maksymalna wygrana ma miejsce przy wylosowaniu co najmniej 15 takich samych symboli.

Opcje bonusowe w automacie Gemix

W Gemix automat za darmo oraz wersji na rzeczywiste pieniądze można trafić następujące bonusy:

 • Crystal Charge – przy wylosowaniu minimum 20 znaków na bębnach miejsce ma jedna z 5 akcji. Symbole mogą wybuchać, zostać zniszczone lub duplikować się.
 • Super Charge – rozszerzenie bonusy Crystal Charge. W jego ramach możliwe jest też aktywowanie mnożnika x3.
 • Bonusy Wild – zasadniczo symbole Wild działają jako zamiennik innych znaków. Czasem działają one również jako Sticky Wilds i Expanding Wilds.
 • Bonus 10% – po prawej stronie ekranu zlokalizowany jest tzw. World Pattern. Stopniowo zbiera się w nim kolejne gwiazdki. Po utworzeniu jednej ze ścieżek gwiazdek wartość symboli rośnie o 10%.

Gra nie oferuje symbolu Scatter, za to można liczyć na aż trzy znaki Wild. Są one wizualizowane przez lampę, księgę oraz lizak. Program bonusów jest różnorodny i z początku wydaje się nieco zagmatwany. Z drugiej strony gra potrafi pozytywnie zaskoczyć nawet po wielu godzinach zabawy.