Icy Wilds

Icy Wilds

Star Star Star Star Star
(
4
glosow)
Gorący
Szczegóły gry

Icy Wilds – darmowy slot online

W Icy Wilds za darmo nad naszymi głowami rozpościera się przepiękna aurora borealis, czyli zorza polarna. Ten piękny pokaz natury towarzyszy dzikim terenom dalekiej północy. To właśnie tam dzieje się akcja omawianego slotu. Dlatego symbole, jakie w nim znajdziemy to zwierzęta północy, czyli niedźwiedź polarny, pantera śnieżna, biała sowa i łasica polarna. Oprócz nich znajdziemy również cenniejsze skarby. Są nimi serca, pierścionki, a nawet korony wysadzane drogocennymi kamieniami. Najcenniejszym symbolem w Icy Wilds gra jest królewna.

Gra hazardowa online Icy Wilds został stworzony przez prawdziwego giganta na rynku gier hazardowych, czyli IGT (International Game Technology). Ta założona w 1990 roku firma działa obecnie w ponad 100 krajach na całym świecie i zatrudnia około 12 tysięcy pracowników. Jest przez to największym dostawcą slotów online i innych rozwiązań dla branży hazardowej. Na ten moment w ich portfolio znajduje się ponad 500 tytułów. Są wśród nich wszelkiego rodzaju automaty: owocówki, sloty video, sloty z jackpotem i inne. Tworzą automaty z dwoma bębnami, a tworzą i takie z ośmioma. Wśród ich produkcji znajdziemy coś dla każdego. W dzisiejszej recenzji postanowiliśmy przyjrzeć się jednemu z ich najbardziej udanych produkcji. Sprawdzimy w niej specyfikację techniczną tego automatu, poznamy jego budowę, dowiemy się, ile można wygrać oraz odpowiemy na pytanie, czy warto w niego grać.

Jeśli uznasz, że warto dać mu szansę, skorzystaj z naszej strony, gdzie znajdziesz Icy Wilds automat do gry za darmo. Co więcej, u nas możesz grać w Icy Wilds bez rejestracji. Jeśli automat Ci się spodoba i uznasz, że jest wart uwagi. Wykorzystaj tą szansę i trenuj grę w Icy Wilds demo, a kiedy poznasz już zasadę jego działania i zrozumiesz bonusy, możesz grać w Icy Wilds na prawdziwe pieniądze w kasynie online.

Specyfikacja techniczna Icy Wilds

Icy Wilds automat zbudowany jest z pięciu bębnów oraz czterech linii. Na tych czterech liniach programiści IGT poprowadzili aż 50 linii wygrywających. Niestety nie mamy możliwości, zdecydowania ile z nich będzie aktywnych, co zmusza nas do grania ze stosunkowo wysoką stawką. Minimalna stawka to 50, czyli 1 x 50 linii wygrywających, maksymalna stawka to aż 10,000.

Jeśli chodzi o RTP, czyli średni zwrot dla gracza, producent podaje dwie wartości graniczne. Od 92,15% do 96,15%. Jak piszę, RTP zmienia się w zależności od decyzji gracza, strategii i ilości rozegranych gier. Nie jest to jednak najlepszy wynik, nawet górna granica nie jest najwyższa, niestety na tym polu Icy Wilds traci co nieco do konkurencji. Na szczęście nadrabia na innych polach.

Co ciekawe w grze zabrakło powszechnej w slotach online funkcji, jaką jest autogra. Nie znajdziemy również gry jackpota, czy mnożnika. Znajdziemy za to symbole wild, scatter, darmowe obroty i rundę bonusową. Szerzej omówimy je w akapicie “Wygrane i bonusy w Icy Wilds”.

Budowa automatu Icy Wilds

Automat Icy Wilds jest zbudowany wręcz banalnie. Na ekranie mamy tylko trzy podstawowe przyciski na dole ekranu.

  1. Okrągły przycisk do uruchamiania losowania po prawej. 
  2. Paytable, czyli tabela wypłat z wygranymi dla różnych symboli, podstawowymi zasadami oraz ułożeniem linii wygrywających. 
  3. Total bet, gdzie wybieramy interesującą nas stawkę. 

Oprócz tych podstawowych przycisków znajdziemy jeszcze tylko przycisk do wyciszania dźwięku w lewym górnym rogu oraz informację o grze bezdepozytu. Aby włączyć informacje, należy kliknąć mały przycisk w prawym górny rogu przeglądarki, oznaczony trzema poziomymi liniami, a następnie w pytajnik w lewym górnym rogu przeglądarki. W informacjach znajdziemy funkcję automatu i zasady gry. Bardzo ważne jest zapoznanie się z nimi przed rozpoczęciem gry.

Budowa tego automatu jest dla nas jego plusem. Prosta budowa sprawia, że rozgrywka jest czytelna i nie wprowadza u gracza zakłopotania. Pojawiają się jednak głosy, że brakuje mu funkcji i jest zwyczajnie niedopracowany.

Wygrane i bonusy w Icy Wilds

Wygrana w Icy Wilds jest następstwem wylosowania trzech, czterech lub pięciu identycznych symboli na jednej z 50 linii wygrywających. Wyjątkiem jest najcenniejszy symbol, jakim jest księżniczka, już dwa takie symbole dają wygraną. Aby dodać wygraną, symbole muszą być ułożone na sąsiadujących bębnach, począwszy od pierwszego po lewej stronie.

Poniżej prezentujemy tabelę z bazowymi stawkami wygranych dla poszczególnych symboli. Są więc to wysokości wygranych przy minimalnej stawce 50, tj stawka na linię 1 x 50 linii wygrywających. Wysokość wygranych dla wyższych stawek to wartość z tabeli razy zakład na jedną linię. Wartość zakładu na jedną linię możemy obliczyć, dzieląc całkowity zakład (total bet) przez 50 linii wygrywających.

Symbol x3 x4 x5
Księżniczka 25 100 500
Korona 15 30 150
Pierścionek 15 30 125
Serce 15 25 125
Pantera 10 25 100
Sowa, łasica 10 20 100
A, K, Q, J, 10 2 10 25

Na bębnach Icy Wilds Identyczne symbole są czasami ułożone jeden pod drugim. Jeśli jeden z wymienionych symboli (korona, pierścionek, serce, pantera, sowa, łasica) zapełnią cały bęben, to w następnej rundzie będzie on w całości zapełniony symbolami wild. Symbol Wild, to symbol specjalny, który potrafi zastąpić inne symbole.

Kolejnym symbolem specjalnym jest niedźwiedź. Niedźwiedź sam w sobie nie daje wygranej, ale daje coś lepszego… darmowe spiny bez depozytu. Wylosowanie trzech lub więcej takich symboli daje od 10 do 45 darmowych obrotów.

Icy Wilds – warto zagrać?

W naszej opinii automat Icy Wilds jest zdecydowanie wart uwagi. Docenią go z pewnością gracze, którzy cenią sobie proste i nieskomplikowane rozwiązania w slotach online. Do sterowania nim wystarczają trzy przyciski. Godne uwagi są również bonusy. Symbol wild na całym bębnie w połączeniu z aż 50 liniami wygrywającym może przynieść bardzo duże wygrane.

Na słowo uznania zasługuje na pewno jego jakość wykonania, tło wygląda świetnie, symbole zostały narysowane z dbałością o nawet najmniejszy szczegół, a całość działa płynnie, bez jakichkolwiek błędów. Mroźny temat w jakim został stworzony jest niebanalny oraz wprowadza do rozgrywki nutę tajemniczości i ryzyka. Świetnie współgra to z uczuciami towarzyszącymi hazardowi online.

50 linii wygrywających mocno podnosi całkowitą stawkę, dlatego szczególnie początkującym graczom polecamy ostrożność. Dobrym pomysłem będzie rozpoczęcie swojej przygody z Icy Wild od wersji demo dostępnej na naszej stronie za darmo i bez rejestracji. Kiedy już poćwiczysz grę, a slot Ci się spodoba, możesz grać w kasynie online na prawdziwe pieniądze. Życzymy wysokich wygranych.