Tizona

Tizona

Star Star Star Star Star
(
2
glosow)
Świeży
Szczegóły gry

Tizona – darmowy slot online

Automat Tizona jest dziełem niemieckiego studia Merkur Gaming. Gra ujrzała światło dzienne w marcu 2021. Jest to slot wideo wyposażony w grafikę 3D, mający standardową pięciobębnową konstrukcję. Merkur Gaming to firma znana głównie jako projektant stacjonarnych automatów do gier. Jej maszyny można spotkać kasynach naziemnych. Firma tworzy również automaty dla niektórych kasyn w Polsce. Działalność Merkur Gaming obejmuje ponadto sloty wideo. Automat Tizona online to tylko niewielka część wszystkich slotów tego autora – poza nim możemy zaproponować Ci również Black Hole, Cash Fruit, Dino World.

Tizona to automat za darmo o mrocznym, historycznym motywie przewodnim. Już same jego symbole przedstawiają wyposażenie rycerskie, a także elementy zbroi i średniowieczne zamki. Historyczna Tizona to miecz jednego z kastylijskich rycerzy, hiszpańskiego bohatera, obrońcy ojczyzny przed Maurami. Jest to istniejący w rzeczywistości miecz o długości ponad jednego metra. Dziś Tizona jest ważną dla mieszkańców Hiszpanii relikwią.

Do każdej bitwy należy się przygotować. Również przed grą w automaty warto przeczytać zasady slotu i chwilę poćwiczyć. Zrób to na naszej stronie, gdzie udostępniamy darmowe wersje wielu automatów, w tym grę Tizona demo. Po udanym treningu z pewnością będziesz już gotowy na grę w kasynie.

RTP i symbole automatu

Tizona to slot wideo o interesująco wyglądającej grafice 3D i budowie 5 kolumn i 3 rzędów. Tizona automat do gry zawiera 10 określonych z góry linii płatniczych. Stawka, za jaką da się grać w automat Tizona, może zostać ustawiona z przedziału od 1 do 200 monet. Nie da się tu ustawić liczby linii, dlatego za każdym razem w grze biorą udział wszystkie. Automat ma niską/średnią zmienność i RTP w wysokości niespełna 96,1%. Grać w Tizonę możemy na telefonach i tabletach, i oczywiście komputerach. W razie potrzeby można aktywować tryb automatycznych spinów za rejestracje. Jest tu jeden symbol specjalny, czyli Scatter, odpowiedzialny za bonusową funkcję slotu.

Nawigacja i grafika w slocie Tizona

Ciemna szata graficzna automatu Tizona za darmo nadaje całości ponurego i melancholijnego charakteru. Na pierwszym planie mieści się plansza, na której ukazują się wszelkie symbole. W tle widać za to całe królestwo pod osłoną nocy, które nawiązuje do jedenastowiecznego zamku w Vivar del Cid. Grafika nie wygląda na zbyt zaawansowaną, jednak w połączeniu z dźwiękami gry i muzyką doskonale tworzy klimat. Podczas gry można zaobserwować animacje, które działają niezwykle płynnie. Dłuższa nieaktywność w grze powoduje jej wyłączenie. Wówczas trzeba odświeżyć stronę.

Zabawę najlepiej jest rozpocząć od zapoznania się z zasadami gry. Informację o tym znajdziesz w menu oznaczonym jako „?” i symbol tabelki. Tam też znajduje się nie tylko tabelka z wypłatami, ale też informacja o dodatkowych funkcjach gry i roli poszczególnych przycisków nawigacji. Po rozwinięciu menu z trzema kreskami pokazują się kolejne opcje, w tym tryb pełnoekranowy i tryb dla osób leworęcznych, informacje, włączenie lub wyłączenie dźwięku i zmiana tempa animacji.

Z prawej strony ekranu Tizona gra ma kolejne trzy przyciski: pojedynczego spinu, zmiany wartości zakładu i trybu automatycznej gry. Funkcja Autoplay aktywuje nieokreśloną liczbę zakręceń na ustawioną aktualnie stawkę.

Funkcje bonusowe gry Tizona

Za pomocą symbolu przedstawiającego miecz możesz uruchomić re-spin. Podczas re-spinu symbol przemieści się o jedno pole w lewo. Re-spiny będą kontynuowane do chwili, w której symbol Wild zniknie z planszy. Co najważniejsze, ikona miecza pełni funkcję symbolu Wild, czyli takiego, który łączy się z innymi ikonami. Potrafi zastąpić brakujące tak, by utworzyć jedną z kombinacji wypłat. Wild nie jest jedynym symbolem specjalnym. Poza nim można trafić tu ponadto na symbol ukazujący tarczę, czyli Scatter. Jeżeli uda nam się trafić na przynajmniej 3 symbole typu Scatter, gra zainicjuje tryb darmowych spinów. Można uzyskać co najmniej 10 zakręceń, zależnie od liczby ikon Scatter:

  • 3 symbole Scatter – 10 bonusowych gier
  • 4 symbole Scatter – 15 bonusowych gier
  • 5 symboli Scatter – 20 bonusowych gier

Każdy kolejny symbol Scatter zwiększa liczbę pozostałych spinów o 3. Dodatkowo w prawym górnym rogu znajduje się miarka, którą wypełniamy symbolami tarczy. Jeśli miarka wypełni się całkowicie, kolejne symbole Wild będą miały wielkość 2×1 i 3×1, a więc zwiększy się prawdopodobieństwo utworzenia płatnych kombinacji.

Każdą wygraną da się tu powiększyć na kilka sposobów. Pierwszy to funkcja wzorowana na funkcji Gamble, w której staramy się przewidzieć kolory zakrytej karty. Druga funkcja aktywuje na ekranie specjalną drabinkę. Zależnie od wyjściowego zakładu, gra losuje nagrodę, która trafi do grającego zamiast ostatnio zdobytej. Nagroda może być wyższa, ale też niższa, równo, a nawet może wynosić 0. W wypadku wylosowania tej ostatniej opcji, gracz przegra całą nagrodę.

Aby uzyskać wygraną w regularnej grze, na planszy muszą znaleźć się co najmniej 3 identyczne symbole. Oto wygrane oferowane przez Tizona automat, dla minimalnego zakładu:

Symbol x3 x4 x5
Król 10 100 300
Koń i zamek 5 50 100
Skrzynia i rękawica 2 7,50 50
A i K 1 4 15
Q, J, 10 0,50 2,50 10

Tizona – nasza opinia

Automat Tizona bez rejestracji jest idealnym wyborem dla wszystkich graczy, którzy uwielbiają mieć wpływ na przebieg swojej rozgrywki. Nie ma tu wielu dodatkowych trybów, jednak z racji niskiej zmienności, wygrane będą padały często. Najciekawsze w tym automacie jest to, że każda wygrana może zostać pomnożona, na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich to klasyczna funkcja Gamble, natomiast drugi to losowanie, dzięki któremu gracz może zwiększyć bądź przegrać uzyskaną przez siebie kwotę. Być może chcesz osobiście przekonać się o opłacalności tej funkcji, zanim zaczniesz grać w automat na prawdziwe pieniądze Tizona? Jeśli tak, zagraj w demo na naszej stronie.

FAQ

Gdzie znajdę grę Tizona w wersji niewymagającej wpłacania depozytu?

Automat bez problemu znajdziesz za darmo w wielu miejscach. Na naszej stronie znajdują się demo różnych gier, w które możesz zagrać bez rejestracji.

W jaki sposób można w automacie Tizona aktywować funkcję z darmowymi zakręceniami?

Gra posiada funkcję darmowych spinów. Aby ją aktywować, na planszy powinny ukazać się przynajmniej trzy symbole tarczy.

Czy w automacie Tizona da się wygrywać wyłącznie wirtualne monety?

Nie. Możesz też postarać się wygrać prawdziwe pieniądze. W tym celu musisz jednak zalogować się na swoje konto w którymś z kasyn i wpłacić depozyt.

Skąd mogę pobrać grę Tizona?

Gry nie musisz pobierać. Możesz zagrać w nią bezpośrednio z przeglądarki telefonu lub komputera.